Bank w dobrym klimacie

www.stef-tissot.com

Każdy przedsiębiorca pragnie, aby jego firma jak najlepiej się rozwijała. Wielu z nich stara się zatem unowocześniać swoje przedsiębiorstwo i inwestować w rozwiązania technologiczne, które pozwolą na osiąganie jeszcze lepszych wyników produkcji.

Obecnie można korzystać z wielu rodzajów dofinansowania, ale od kilku lat popularne stają się dotacje przeznaczone na działania proekologiczne i zgodne ze środowiskiem naturalnym.

Wśród nich można wymienić działania, które mają na celu ograniczenie zużycia energii, a co za tym idzie prowadzić do zredukowania ilości dwutlenku węgla, który trafia do atmosfery. Jest kilka sposobów, żeby za jednym razem osiągnąć te obydwa cele. Jednak wymaga to pewnych nakładów finansowych ze strony przedsiębiorcy.

Obecnie banki w swojej ofercie dysponują coraz to nowszymi rodzajami kredytów i wśród nich są takiej, które są przeznaczone dla chcących być eko, czyli ekologiczni i ekonomiczni.

Tzw. kredyt klimatyczny może być udzielany m.in. dla mini i makro przedsiębiorstw, wspólnot mieszkaniowych, czy też samorządów terytorialnych oraz fundacjom. Środki z niego pochodzące są inwestowane w zakup paneli słonecznych, pomp ciepłowniczych oraz w przebudowę instalacji grzewczych.

Przy zastosowaniu wyżej wymienionych technologii w znacznym stopniu można ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Już w skali mikro, możemy odczuć tego pozytywne skutki, jeśli nawet na poziomie gospodarstwa domowego zdecydujemy się na ekologiczne rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *