Bankierzy dla zwierząt

http://www.ce-polska.pl/deklaracja-wlasciwosci-uzytkowych-305-2011 Biuro Numeratis Sp. z o. o. to biuro rachunkowe Toruń świadczące usługi księgowe firmom notowanym na giełdzie

Ekologia to nie tylko czysta energia i dbanie o rośliny. Nasze środowisko w ogromnej mierze kształtują także zwierzęta, nad którymi należy pochylać się z troską. Wymaga to konkretnych funduszy na ich ochronę oraz odnowę populacji zagrożonych wymarciem gatunków. Na przykład w pomoc rodzimym żubrom od lat angażuje się bank Pekao SA. Trudno być zaskoczonym – wszak przez długi czas wizerunek tego pięknego zwierzęcia był obecny w logo instytucji. Po przekształceniach własnościowych i związaniu się z włoskim UniCredit żubr zniknął, ale troska o niego pozostała. Aby skutecznie pomagać „królowi puszczy” bank nawiązał współpracę z Białowieskim Parkiem Narodowym.

 

Inne bardzo sympatyczne stworzenie, którego liczebność nie jest najwyższa, to świstak. Ten dziki gryzoń zamieszkuje głównie Tatrzański Park Narodowy. Wsparcia udzielił mu BOŚ, który uruchomił Lokatę ze Świstakiem. Od każdej otwieranej lokaty bank przekazywał pewną sumę z własnego budżetu na program ochrony tego sympatycznego zwierzaka. We wcześniejszych latach w podobny sposób BOŚ pomagał między innymi bocianom.

 

Kilka lat temu Bank Millenium postawił na inne rozwiązanie i zaczął sprzedawać klientom kartę kredytową WWF Millenium MasterCard. Połowę opłaty za jej użytkowanie bankierzy przekazują polskiemu oddziałowi fundacji WWF, a także ustalony procent od wszystkich bezgotówkowych transakcji.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *