Bankowość spółdzielcza

www.spotkaniakardiologiczne.pl Na stronie o kosztorysie naprawy samochodu

Do specyficznych form bankowości, z jakimi mamy nad Wisłą do czynienia, należy z pewnością szeroko rozumiana bankowość spółdzielcza. Aktualnie banki tego typu są zrzeszone w jednej grupie kapitałowej, ale poszczególne placówki mają pewien zakres autonomii. Typową cechą takich banków jest ich ścisłe powiązanie z miejscowością, z której się wywodzą. Dysponując taką etykietą prowadzą ekspansję regionalną. Dlatego nie powinniśmy być zaskoczeni, jeśli idąc ulicami Poznania natkniemy się na placówkę Banku Spółdzielczego z Dusznik bądź innego wielkopolskiego miasta lub miasteczka.

 

Swego czasu banki te adresowały swoje oferty przede wszystkim do członków społeczności lokalnej. Naturalnym targetem byli chociażby rolnicy, którzy woleli oszczędzać w instytucji dobrze znanej i związanej z historią danego obszaru. Z biegiem lat profil działalności uległ zmianie i dziś banki spółdzielcze działają tak samo, jak wszystkie inne. Mają swoje bankomaty, platformy internetowe, a także bogate portfolio kont i lokat. Ich usługi doceniają zarówno klienci indywidualni, jak też przedsiębiorstwa.

 

Wszystkie banki. o których mowa są w tej chwili częścią Spółdzielczej Grupy Bankowej i pod tym szyldem występują na terenie całego kraju. Skupiają się zwłaszcza w pobliżu największych ośrodków miejskich, szczególnie Warszawy, Poznania czy Krakowa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *