Certyfikat dla ekologii

www.lambda.bydgoszcz.pl TRAKCJA PRKII

Międzynarodowa norma środowiskowa ISO 14001 pozwala przedsiębiorstwom oraz urzędom państwowym funkcjonować w sposób przyjazny naturze. Także niektóre banki postanowiły skorzystać z możliwości jakie daje ten certyfikat. W 2010 roku mogły się nim pochwalić dwie instytucje – ING oraz Invest-Bank. Podążając za wymogami normy menadżerowie mogli określić wszystkie czynniki, które mogą wpływać na środowisko, a które są bezpośrednio związane z pracą banku. Identyfikacja działań, które wpływają ujemnie na przyrodę pomogło w ich eliminacji i wdrożeniu nowych zasad.

 

Podążanie za prawidłami normy przekłada się również na odpowiednie szkolenie pracowników i wyrabianie w nich zachowań zgodnych ze standardami wrażliwości ekologicznej. Może to zmienić ich podejście do sprawy w zakresie szerszym aniżeli tylko ten związany z wykonywaną pracą. Z kolei niemiecki Deutsche Bank uruchomił pierwszy w Polsce ekologiczny oddział – Green Branch. Spełniał on najwyższe wymogi w zakresie rozwiązań przyjaznych środowisku. Zadbano między innymi o niższą emisję dwutlenku węgla, mniejsze zużycie energii oraz wtórne wykorzystanie surowców.

 

Placówki, które postawiły na ekologiczne funkcjonowanie w zakresie rozwiązań technolgicznych mogą ubiegać się prestiżowy certyfikat LEED Gold. Deutsche Bankowi ta sztuka się udała. Jednym z powodów wyróżnienia było zmniejszenie konsumpcji energii w oddziale Green Branch aż o 40 procent.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *