Czy warto założyć zwykłe konto?

zaoszczedzic.bankowo.org.pl

Odpowiedź na tytułowe pytanie wcale nie jest oczywista. Klasyczny rachunek bankowy nadaje się dziś głównie do tego, aby otrzymywać na niego pensję, operować powiązaną z nim kartą płatniczą, a także realizować płatności online. Zwykłe konto nie daje praktycznie żadnych możliwości w zakresie zysków z oprocentowania depozytu. Procent, jaki oferuje większość banków jest żenująco niski. Dla przykładu w PKO BP, który proponuje bodaj najmniej atrakcyjne warunki, miesięczna kapitalizacja odsetek kształtuje się w okolicach kilku, kilkudziesięciu groszy. Jeśli dodamy do tego konieczność odciągania „podatki Belki”, nasze pieniądze nie pomnażają się w żaden sposób. Z innymi ofertami nie jest wiele lepiej.

 

Jeśli już zdecydujemy się założyć klasyczne konto, mniej istotne jest, gdzie to zrobimy. Postarajmy się przynajmniej, aby pobierane opłaty za usługę były jak najniższe. Nim podpiszemy umowę warto to dokładnie sprawdzić, aby uniknąć rozczarowania. Ważniejsze z punktu widzenia naszych oszczędności są lokaty bankowe. Kokosów z nich nie ma, ale przynajmniej możemy liczyć, że na rachunku urośnie cokolwiek. Propozycje w tej materii są zróżnicowane.

 

Wygodnym rozwiązaniem jest otwarcie rachunku oraz lokaty w tym samym banku. Ma to jednak sens jedynie wówczas, gdy zasady działania lokat w danej placówce są naprawdę korzystne. W innym wypadku możemy oba produkty aktywować w różnych miejscach.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *