Dobra energia dla wszystkich

Adwokat Anna Chrońska z Warszawy

Nieodnawialne źródła energii są na wyczerpaniu. Przewiduje się, że za 50 lat napełnimy ostatnią beczkę ropą naftową, a gaz ziemny w optymistycznych prognozach wystarczy na 20 lat dłużej. Dlatego już dziś prowadzone są w globalnej skali działania, które mają nas uchronić przed życiem unplugged.

Jedynym rozwiązaniem okazuje się być w tej chwili wprowadzanie technologii opartych na odnawialnych źródłach energii. Wśród nich można wymienić energię słoneczną, wiatrową, wodną, geotermalną czy też pochodzącą z biomasy.

Zdawać się może, że takie „naturalne zasilanie” da się jedynie zastosować w przypadku wielkich fabryk, przedsiębiorstw, plantacji itp. Nic bardziej mylnego. Bowiem już we własnym domu lub mieszkaniu możemy korzystać z energii pochodzącej z elektrowni słonecznej lub wiatrowej.

Najpopularniejszy w tym momencie jest montaż paneli słonecznych, które gromadzą zasoby energii wystarczające do tego, aby ogrzać budynek, podgrzać wodę itp.

Na poziomie małych i dużych przedsiębiorstw korzysta się w większej gamy możliwości odnośnie odnawialnych źródeł energii. Takie inicjatywy są obecnie chętnie wspierane przez banki, które w swej ofercie mają do zaoferowania klientom, specjalne kredyty przeznaczane na działania związane z ekologią.

Istnieje możliwość dofinansowania firm, które zdecydują się na wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań i zastosowanie technologii opartych o odnawialne źródła energii. Eko kredyty mają szansę uzyskać przedsiębiorstwa, chcące pozyskiwać energie za pośrednictwem farm wiatrowych, biogazowni czy też innych elektrowni opartych o zasoby pochodzące z natury.

Oferta banków w tym zakresie skierowana jest również do samorządów, które chcą inwestować w swym regionie w nowoczesne elektrownie oraz do spółek komunalnych mogących przeprowadzać zmiany na lokalnej płaszczyźnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *