Eko dom

energia.globalizacja.net.pl Atrakcyjne kredyty dla przedstawicieli wolnych zawodów w Rybniku. spółka jawna spółka komandytowa spółka akcyjna

Wielu z nas zapewne marzy o pięknym domu, gdzie zieleń i cisza są naszymi jedynymi sąsiadami. W głównej mierze pragnienie takie wyrażają mieszkańcy blokowisk, zmęczeni wielkomiejskim życiem. Niektórym udaje się zrealizować takie marzenie, ale pociąga to za sobą ogromne koszty finansowe.

Nakłady jakie trzeba ponieść na budowę nawet małego domku są dość duże i przekraczają często nasze możliwości. W takim razie jedynym wyjściem okazuje się być zaciągnięcie kredytu hipotecznego na kilka bądź nawet kilkanaście lat.

Kredyt jest zawsze sporym obciążeniem finansowym i wielu kredytobiorców spłacając go, stara się oszczędzać w innych sferach życia. Głównej mierze spora część budżetu domowego przeznaczana jest na opłacanie rachunków za wodę i prąd.

W przypadku, kiedy mieszkamy w domku jednorodzinnym koszty te są znacznie większe, niż w mieszkaniu spółdzielczym. Wzrastają jeszcze bardziej, gdy korzystamy z ogrzewania gazowego. Warto zatem przed rozpoczęciem budowy domy, zastanowić się nad rozwiązaniami, które pozwolą nam na zmniejszenie ich w przyszłości.

Naprzeciw w tym dążeniom w ostatnim czasie wychodzą banki, które oferują nowy rodzaj kredytów hipotecznych, określane jako proekologiczne. Charakteryzują się one niższym oprocentowaniem, jeśli zdecydujemy się przy budowie domu na zamontowanie kolektorów słonecznych czy też pompy ciepłowniczej.

Decydując się na proekologiczny kredyt, uzyskujemy dofinansowanie do zakupu i montażu paneli słonecznych czy też innych technologii działających w oparciu o odnawialne źródła energii. Zwrot kosztów poniesionych na zainstalowanie kolektorów słonecznych może wynieść nawet 45%.

Warto zatem rozpatrzyć taką możliwość i wybrać ekokredyt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *