Elektronicznie znaczy ekologicznie

http://granit.pila.pl POWSZECHNY ZAKŁAD UBEZPIECZEŃ

Sporym hitem rynkowym w zakresie usług bankowych są konta obsługiwane przez internet. Tą drogą można także zakładać i prowadzić lokaty terminowe oraz rachunki oszczędnościowe. Jednym z kluczowych walorów takich produktów są praktycznie zerowe opłaty – zarówno za sam fakt posiadania rachunku, jak też za przelewy oraz wyciągi. Jest to możliwe właśnie dlatego, że konto jest dostępne w sieci, a więc nie trzeba udawać się do oddziału, wypełniać dokumentów i załatwiać formalności starymi sposobami. Większość takich kont można uruchomić z poziomu domowego komputera i aktywować w ten sam sposób. Papierowym listem otrzymamy jedynie potwierdzenie zawarcia umowy.

 

Realizując przelew online nie musimy drukować potwierdzenia na papierze – wszystko jest generowane w formie elektronicznej. Można zatem śmiało powiedzieć, że jeśli płacimy za zakupy w sieci, dokładamy swoją małą cegiełkę do ochrony zasobów naturalnych. Im mniej papieru w obrocie, tym więcej drzew ma szansę rosnąć i oczyszczać powietrze, którym codziennie oddychamy. Spore znaczenie mają zmiany pokoleniowe wśród klientów banków. Osoby młode chętniej sięgają po nowinki.

 

Później urodzeni konsumenci nie lubią odwiedzać bankowych oddziałów i chcą jak najwięcej spraw załatwiać online. Normalnym skutkiem takiego stanu rzeczy jest dynamika wzrostu operacji internetowych i spadek manualnych.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *