Finansjera dla środowiska

Badanie NPS spółka jawna spółka komandytowa spółka akcyjna http://www.bisnode.pl/firma/?id=1868363&nazwa=FUNDACJA_TVN_NIE_JESTEC59A_SAM

To wspaniałe, że wielkie komercyjne instytucje, które z założenia są nastawione na zysk angażują się także w projekty na rzecz wspólnego dobra. Wśród rozmaitych społecznych inicjatyw te związane ze wspieraniem przyrody są szczególnie wartościowe. Rośliny oraz zwierzęta nie są w stanie zadbać o własne interesy i są w dużej mierze skazane na łaskę i niełaskę nas ludzi. Większość konsumentów nie dba samodzielnie o to, by zrobić coś dla natury – wziąć udział w akcji sadzenia drzew lub wpłacić pieniądze na konto jakieś ekologicznej organizacji. Rolą banków może być edukowanie społeczeństwa, tak aby stawało się ono wrażliwsze na te problemy.

 

Bardzo ważne, aby w tego rodzaju przedsięwzięcia angażować dzieci. Banki o tym pamiętają. BPH swego czasu przygotował warsztaty dla najmłodszych wespół z Nadleśnictwem Kolbudy. Młodzi obywatele mogli się na nich dowiedzieć, jakie znaczenie dla ekosystemu ma las. Zwieńczeniem akcji było wspólne sprzątanie lasu wokół Jeziora Otomińskiego, a następnie wielkie sadzenie drzew. Przybyło ich ponad cztery tysiące. Równocześnie było to symboliczne podziękowanie za to, że klienci BPH korzystają z dokumentów elektronicznych.

 

W inną stronę poszedł MultiBank, który w 2010 roku zainicjował w Łodzi projekt edukacyjny dla uczniów tamtejszych szkół podstawowych. Dzieci wspólnie z wolontariuszami zbierały makulaturę oraz zużyte materiały BTL. Zebrane środki trafiły do placówek oświatowych, które kupiły za nie ekologiczne pomoce naukowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *