Jak ugryźć lokatę?

www.wyposazeniewnetrz.com.pl

Depozyty długoterminowe, wśród nich lokaty, są najbezpieczniejszą formą inwestowania pieniędzy. Ryzyko jest praktycznie żadne, bo na pewno dostaniemy to, co pierwotnie wpłaciliśmy, a ponadto pojawią się jeszcze jakieś zyski z procentu. Oczywiście w świecie finansów obowiązuje reguła, że im ryzykujemy mniej, tym mniej zarobimy. Lokata nie da nam zbyt wiele, ponieważ jej oprocentowanie waha się od 0,5 do 7 procent w stosunku rocznym. Oznacza to, że stawkę procentową musimy podzielić przez 12, a z tego, co zostanie ująć jeszcze 19 procent znienawidzonego „podatku Belki”. Cudów nie ma, ale jeśli chcemy oszczędzać w ten sposób, warto wybrać najlepiej.

 

Po raz kolejny w sukurs przychodzą nam banki internetowe. Tam oprocentowanie lokat może być najwyższe, ponieważ koszty bieżącej działalności są najniższe. Przywołany już BGŻ Optima może w tej chwili zaproponować aż 7-procentową lokatę połączoną z funduszem inwestycyjnym. Lokata trzymiesięczna to 5 procent, a roczna i dwuletnia – 4. Oczywiście wszystko to w stosunku rocznym. Inny znany e-bank, Alior Sync, proponuje z kolei lokatę na dowolnie wybrany okres z oprocentowaniem 3,6.

 

Ciekawie prezentuje się roczna Lokata dynamiczna z portfolio skandynawskiego Nordea Bank. Oprocentowana na 4,6% jest w tej chwili liderem zyskowności wśród wszystkich dostępnych produktów tego rodzaju. Wadą jest stosunkowa mała ilość oddziałów tego banku w skali kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *