Już nie ROR, jeszcze nie lokata

www.foto-vistula.pl www.programidea.pl

Osoby, które chcą zyskać więcej na oprocentowaniu, ale móc też swobodnie wpłacać i wypłacać pieniądze, powinny rozważyć otwarcie konta oszczędnościowego. Jest to bardzo interesujący produkt, łączący w sobie kluczowe walory obu tradycyjnych rozwiązań. Przykładem z polskiego rynku może być rachunek oferowany przez BGŻ Optima. Obsługujemy go w całości za pomocą internetu, dzięki czemu unikamy jakichkolwiek opłat. W dowolnym momencie możemy dołożyć do konta więcej pieniędzy i nie wpłynie to ujemnie na kapitalizację odsetek. To samo dotyczy sytuacji, w której zechcemy część naszych środków wypłacić. Ograniczeniem jest możliwość przelewania pieniędzy wyłącznie na zdefiniowane i zweryfikowane rachunki powiązane. Za zakupy online nie zapłacimy.

 

Na szczęście wpłacać na rachunek oszczędnościowy w BGŻ Optima można z dowolnego innego konta, więc jeśli zechcemy może tam trafiać nasze wynagrodzenie za pracę lub inne świadczenie. Lepiej chyba jednak dostawać je na rachunek osobisty, a potem wpłacać część do BGŻ. Dla nowych klientów bank oferuje promocyjne oprocentowanie przez okres jednego miesiąca (ponad 4 procent), a po upływie promocji kształtuje się ono na poziomie 3,6 procent. To więcej niż na większości lokat w PKO BP.

 

Innym bankiem, który kusi klientów tego rodzaju rozwiązaniem jest ING. Od miesięcy dużym uznaniem cieszy się tamtejsze OKO, czyli konto umożliwiające wpłacanie i wypłacanie bez utraty odsetek.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *