Kredyt pomostowy w Europejskiej ofercie

Kolejną propozycją z jaką wychodzi Europejska oferta jest udzielenie kredytu pomostowego na, rzecz jasna, projekty współfinansowane funduszami Unii Europejskiej. Ten typ kredytu gwarantuje pieniądze od chwili ponoszenia pierwszych wydatków przeznaczanych na dofinansowany projekt, aż do momentu otrzymania refundacji poniesionych kosztów. Może być wypłacony zarówno cały od razu, jak i w transzach. Czytaj dalej Kredyt pomostowy w Europejskiej ofercie

Banki i kredyty

Dla bardzo wielu osób wzięcie kredytu jest jedyną szansą na przeprowadzenie ważnych inwestycji. Może to być kupno mieszkania, budowa domu lub nabycie samochodu. Potrzeby konsumentów bywają różne i w zależności od nich można ubiegać się o świadczenia różnej wysokości. Aktualnie praktycznie wszystkie banki w Polsce oferują możliwość wzięcia tej specyficznej pożyczki. Nie ma jednak w pełni jednolitych prawideł, wedle których środki te są przyznawane. Bank rozpatruje każdy wniosek indywidualnie, biorąc pod uwagę liczne kryteria. Jeśli zdaniem specjalistów, którzy analizują nasze starania będziemy wypłacalni, decyzja powinna być pozytywna.

 

Jak oceniają nas banki? Sprawdzają, jak kształtują się miesięczne zarobki, ilu członków gospodarstwa domowego pracuje i czy są zatrudnieni na stałe. Łatwiej dostać kredyt małżonkom, którzy we dwoje wykonują zawodowe obowiązki. To zawsze ułatwia spłacanie kolejnych rat kredytu. Dużą wagę przywiązuje się również do stanu zadłużenia. Jeśli zostaliśmy z jakichś względów wpisani do Krajowego Rejestru Długów, nasze szanse na zastrzyk finansowy zdecydowanie spadają.

 

Wybierając bank, w którym złożymy wniosek kredytowy, powinniśmy działać racjonalnie. Na pewno warto spróbować tam, gdzie już mamy konto lub lokatę – tacy klienci mogą często liczyć na większą przychylność. Trzeba także porównać tabele oprocentowania oraz prowizji.

 

Kredyt technologiczny

Jeżeli firma chce inwestować w nowe technologie i ma tego konkretną wizję, która to jawi się innowacyjną, a przy okazji skorzystać ze środków unijnych- wtedy firma na szansę na sporą finansową pomoc.

Chodzi o kredyt technologiczny. Polega on na tym, że klienci, którzy realizują swe projekty za pomocą tego kredytu, mogą liczyć na pomoc Unii Europejskiej, która to przyzna im środki na umorzenie części kredytu, w postaci tak zwanej Premii Technologicznej. Czytaj dalej Kredyt technologiczny