Odpowiednio wysoka emerytura

www.leczymy-zeby.pl http://www.unitycentrum.pl/

Wartość emerytury spędza sen z powiek wielu Polakom, którzy niebawem będą zmuszeni do przejścia na świadczenie emerytalne. Niestety, niekiedy jej wysokość jest wyjątkowo niska i w związku z tym nie okaże się wystarczająca dla potencjalnego emeryta.

Należy nadmienić, że jej wartość jest uzależniona przede wszystkim od wysokości wynagrodzenia oraz czasu pracy. W przypadku tej drugiej kwestii, bardzo ważne jest korzystanie z rocznych urlopów, takich jak chociażby urlop zdrowotny czy urlop macierzyński.

Polacy często zbyt pochopnie z nich korzystają, nie zdając sobie sprawy, że w przyszłości odbije się to na ich emeryturze. Oczywiście wysokość świadczenia emerytalnego jest zależna od wysokości pobieranych składek z tytułu ubezpieczenia społecznego.

Należy zaznaczyć, że nie w każdym przypadku są one odprowadzane. Jeśli ktoś pracuje w oparciu na umowę o dzieło, musi liczyć się z tym, że nie płaci żadnych tego typu składek.

W efekcie przepracowany czas w ogóle nie liczy się do emerytury, co jest wyjątkowo niekorzystne dla potencjalnego emeryta. Warto zatem zadbać o swoją przyszłość i zdecydować się na samodzielne opłacanie świadczenia emerytalnego, na przykład poprzez IKE, czyli indywidualne konto emerytalne.

W dzisiejszych czasach jest to już coraz popularniejsze rozwiązanie wśród Polaków, którzy szybko zrozumieli, że dzięki niemu mogą zadbać o swoją przyszłość. Warto skusić się na taką formę odprowadzania pieniędzy, jednocześnie decydując się na preferencyjną wysokość opłacanych składek.

.