Po co brać kredyty?

www.twoj-ogrodnik.com.pl http://www.holo.pl

Jeżeli nie jesteś milionerem, spadkobiercą wielkiej fortuny czy nie masz pewności wygrania wielkich pieniędzy w grze losowej, to jesteś jednym ze szczęśliwców, którzy w niedalekiej przyszłości będą musieli rozważyć podjęcie decyzji o wzięciu kredytu. Jest on w tej chwili najlepszą legalną metodą na zdobycie dużej kwoty pieniędzy, której nie jesteśmy często w stanie natychmiast zarobić. Decyzję o jego wzięciu podejmujemy zwykle mając konkretny cel lub chcąc pozbyć się nagłych problemów finansowych. Widać tu na pierwszy rzut oka pewien przymus posiadania znacznej ilości pieniędzy oraz czasowy wymiar decyzji związany z przyszłą inwestycją.

Przeznaczenie kredytu jest również ważne, tak dla nas jak i dla kredytodawcy. Finansowanie przedsięwzięć, zarówno tych przyziemnych, jak bieżąca konsumpcja czy zakup przedmiotów codziennego użytku, jak i tych „poważniejszych”, do których można zaliczyć inwestycje w przyszłe miejsce zamieszkania lub samochód, a nawet rozpoczęcie nowej działalności gospodarczej, jest bardzo często niemożliwe. Przeszkodą są zwykle braki w źródłach finansowania naszych doczesnych potrzeb oraz naszych planów, czy marzeń. Naprzeciw tym potrzebom wychodzą właśnie banki, wykorzystując fundusze własne, uzyskane z lokat, wygenerowane za pomocą przychodów z procentów lub na drodze inwestycji.

Trzeba pamiętać, że kredyt jest dla banku inwestycją właśnie, dlatego wiąże się on dla niego z ryzykiem, którego to ryzyko wprawdzie ponoszą obie strony, ale tylko dla jednej z nich jest ono naprawdę wysokie. Dlatego przed wzięciem kredytu należy poważnie zastanowić się czy jest on nam rzeczywiście potrzebny i czy jesteśmy w stanie go spłacić. W tym celu trzeba na chwilę zapomnieć o urzeczywistnianiu marzeń i zmusić się do chłodnego przemyślenia sprawy. Widmo bankructwa powinno być wystarczającą motywacją do racjonalnego przyjrzenia się problemowi, a ilość nieudanych oraz niedokończonych inwestycji przestrogą przed pochopnym podejmowaniem decyzji. Wszystko to nie ma na celu odstraszać przed podejmowaniem się jakichkolwiek przedsiębiorczych działań, ma natomiast uczulić, by były one przemyślane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *