Porozmawiajmy o ekologii w banku

www.skoramed.pl http://www.ce-polska.pl

Jeden z banków oferuje doradztwo w dość ciekawym zakresie. W kilku swych siedzibach, w największych miastach w Polsce, w określonych dniach i godzinach dyżurują ekolodzy. Na pierwszy rzut oka może nam się wydać to dziwne, ale zapoznając się ofertą kredytową banku, wszystko staje się jasne.

W ostatnich latach bowiem bardzo dużo mówi się ekologii i ochronie środowiska. Jak widać temat ten również załapały banki, które w swej ofercie kredytowej, proponują takie, z których środki przeznaczane są na modernizację przedsiębiorstw, zakup nowych urządzeń, a wszystko to w oparciu o odnawialne źródła energii.

Pieniądze pochodzące z takiego kredytu, można przeznaczyć na wdrożenie nowych technologii, które pozwolą nam na poziomie gospodarstwa domowego czy też firmy stać się minielektrownią. Możemy zatem uniezależnić się w znacznym stopniu od zewnętrznych dostawców energii elektrycznej, jeśli zdecydujemy się na zamontowanie na dachu budynku kolektorów słonecznych, czy też na zainstalowanie pompy ciepłowniczej.

W przypadku, kiedy decydujemy się budowę domku jednorodzinnego i co za tym często idzie, kredyt hipoteczny, warto zastanowić się nad tym, czy nie wybrać ten określany jako proekologiczny.

Kredyty eko są obecnie bardziej korzystne niż zwykłe hipoteczne. Są przyznawane na lepszych warunkach, gdyż decydujemy się na innowacyjne rozwiązania. Tak więc np. chcą zakupić panele słoneczne i zamontować je, możemy liczyć nawet na 45% zwrot kosztów.

Ekolodzy pełniący dyżuru w określonych bankach, wyjaśnią nam jakie pozytywne skutki, może mieć taka nasza decyzja, na jaki typ kolektorów powinniśmy się zdecydować itp.

Taka inwestycja w momencie, kiedy budujemy dom od podstaw, jest jak najbardziej zasadna. Kolektory słoneczne pozwolą nam na ogrzanie budynku, podgrzanie wody i w znacznym stopniu zminimalizują rachunki za energię.

Jak wiadomo domek jednorodzinny generuje większe koszty niż mieszkanie spółdzielcze, gdzie jest określony ryczałt za prąd, ogrzewanie, gaz oraz wodę. Dom budujemy na wiele lat i tworząc jego projekt, warto się już zastanowić, czy nie skorzystać z technologii, które pozwolą nam na pewne oszczędności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *