Środek do urzeczywistniania marzeń

HARPER HYGIENICS

Wizja posiadania własnych czterech kątów, wyśnionego środka transportu albo firmy, w której to my będziemy szefami, i to posiadania tego szybko, od zaraz, jest wizją z jednej strony przyjemną, z drugiej zaś wiąże się z podjęciem pewnych kroków. Jeśli mamy fundusze potrzebne do realizacji marzenia to jesteśmy w sytuacji komfortowej i musimy tylko przejść od snów do czynów. Inaczej ma się sprawa w przypadku gdy tych środków nam brak, a potrzeba jest na tyle silna, że zmusza nas do działania. Wtedy zwykle szukamy rozwiązań naszego palącego problemu. Najczęstszym wyborem, na tym etapie, jest decyzja o wzięciu kredytu.

Nie dajmy się jednak zwieść mediom, straszącym społeczeństwo upadkiem naszego projektu, bo tak można nazwać zarówno dopiero kiełkujące małe przedsiębiorstwo, jak i naszą prywatną działalność w obrębie gospodarstwa domowego. Widmo bankructwa jest straszne tylko dla tych, którzy kierują się chwilową pokusą, nie zaś dla myślących racjonalnie biznesmenów. Wynika z tego, że dobry pomysł i przemyślana decyzja wystarczą by nasze marzenia się spełniły. Strach jest niewątpliwie przeszkodą, nie może jednak wiązać się z porzuceniem przez nas planów. Powinien być elementem wspierającym proces decyzyjny, pozwalającym na ochłodzenie naszej gorącej głowy.

Kredyt, jako środek do urzeczywistniania marzeń, ma wiele powszechnie znanych wad, ma jednak zalety, których często sobie nie uświadamiamy. Najważniejszymi są jego natychmiastowość oraz pełen wymiar, dzięki czemu jesteśmy w stanie niemal od razu rozpocząć wprowadzanie w życie naszych śmiałych planów. Jedno jest pewne: ludzie z wizją swoją poważną przygodę ze spełnianiem marzeń mogą zacząć od kredytu albo pozwolić, by myśl nie stała się rzeczywistością drażniąc tylko sumienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *