Wolny rynek – wolny wybór

www.klubbadmintona.pl Podmioty powiązane

Dziś Polska jest krajem kapitalistycznym o gospodarce rynkowej. Wciąż nasz system ekonomiczny ma wiele niedoskonałości i jest pełen patologii, jednak są obszary, w których świat finansów działa całkiem sprawnie, na czym ogromnie zyskują Polacy. Kwestia kluczowa to swoboda jaką mamy w obrocie swoimi pieniędzmi. Możemy je inwestować, wydawać, a także oszczędzać tam, gdzie najbardziej nam się to opłaca. Taką szansę dają nam banki, które rywalizują o klientów na rozmaitych polach. Są to głównie warunki prowadzenia rachunków, lokat, a także polityka udzielania kredytów.

Konsument może dziś sam zdecydować, czy chce się wiązać z bankiem kontrolowanym przez skarb państwa (PKO BP) czy z takim, nad którym kontrolę sprawuje prywatny kapitał. Większość dużych banków jest ściśle powiązana z międzynarodowymi podmiotami o kontynentalnym lub globalnym zasięgu. Sporą zaletą takich banków są atrakcyjne zasady świadczenia usług. Najbardziej przemawia do klientów brak opłat za prowadzenie rachunków, niskie opłaty za przelewy oraz użytkowanie karty debetowej.

Wariantów jest naprawdę wiele, dlatego Kowalski może dobrać bank na miarę jego indywidualnych potrzeb. W kolejnych tekstach postaramy się przybliżyć profile banków, a także rodzaje usług, które są przez nie świadczone. Często wpisują się one w bieżące trendy z najbardziej rozwiniętych rynków świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *