Zabawna natura

Proekologiczne działania banków nie dotyczą już tylko specjalnych kredytów przyznawanych np. na montaż kolektorów słonecznych w domku jednorodzinnym czy też budowę elektrowni wiatrowej przy przedsiębiorstwie produkcyjnym.

Obecnie angażują się one w działania mające na celu propagowanie dbałości o środowisko naturalne, głównie wśród ludzi młodych, którzy już dziś powinni poczuć się za to odpowiedzialni. Prowadzone są zatem akcje edukacyjne poszerzające wiedzę na temat metod, sposobów na ochronę środowiska.

Nie są to bynajmniej długie i nudne pogadanki podczas lekcji, ale zadania jakie sami uczniowie mogą wykonywać i przy okazji oddawać się swoim pasjom artystycznym. Jak wiadomo nauka przez zabawę jest najlepsza.

Zatem proponowane są liczne konkursy plastyczne, fotograficzne czy też nawet filmowe o tematyce proekologicznej. Wielu młodych ludzi bierze w nich udział i często za swoje prace zdobywa cenne nagrody. Jednak najważniejsze jest to, że realizując swoje projekty mają często kontakt z naturą np. malując pejzaże czy też spacerując po lesie z aparatem i uwieczniając piękno przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *