Zielony kredyt

struktura firmy Biuro numeratis.eu z torunia świadczy usługi księgowe dla Ergisu

Już nawet banki przyłączają się w ochronę nad środowiskiem naturalnym. Można się zastanawiać, w jaki sposób to wszystko się odbywa. Czy pan prezes wielkiej instytucji finansowej biega z łopatą po lesie i sadzi nowe drzewka? Dlaczego by nie?

Jednak w inny sposób banki wspierają naszą planetę. Co ciekawe taka pomoc ma już miejsce na poziomie udzielania kredytu na budowę domu.

W czasach, kiedy tak dużo mówi się przecież o oszczędzaniu energii, rozsądnym rozwiązaniem jest wykorzystywanie nowoczesnych technologii, które pozwolą zaoszczędzić nam prąd, wodę już nawet na poziomie gospodarstwa domowego.

Banki coraz chętniej udzielają pożyczek na finansowanie takich działań, jak chociażby montaż paneli słonecznych, budowa przydomowej ekologicznej oczyszczalni ścieków. Jeśli kredytobiorca zdecyduje się podczas budowy domu na zainstalowanie odpowiednich urządzeń dostarczających prąd z odnawialnych źródeł energii, to na pewno na tym nie straci. Kolektory słoneczne ogrzeją dom, podgrzeją wodę, a własna oczyszczalnia wyeliminuje rachunki za kanalizację.

Również w większej skali kredyty „eko” mogą cieszyć się dużym powodzeniem. Wiele przedsiębiorstw, które przy produkcji swoich towarów potrzebują ogromnych nakładów energetycznych, mogą je zredukować, jeśli zdecydują się na modernizację i zastosowanie nowoczesnych rozwiązań. Na całym świecie coraz więcej fabryk pozyskuje energię z farm wiatrowych, wodnych, czy też słonecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *